Srazy

Historicky druhý oficiální sraz fanklubu se uskutečnil 31. října 2015 v Praze a sešli se na něm fanoušci kapely jak z Prahy, tak z Tábora, Hradce Králové, Českých Budějovic, Ostravy i dalších měst. Jeho součástí byl i vedlejší program a to nepovinný pěší výlet Prahou. O půl třetí jsme se v osmi lidech sešli na Václavském náměstí pod koněm a vyrazili na Královskou trasu. Jasná obloha a šestnáct stupňů nám tuto procházku jenom zpříjemnily. Svižným tempem jsme se prošli ke Staroměstskému náměstí, které jsme si paradoxně ani neprohlédli a rovnou zamířili k Hard Rock Café. Dalšími milníky byly Karlův most, Malostranské náměstí, Pražský hrad a přes Letenské sady jsme se s jazykami na vestách dostali až k cíli – Hells Bells Beer Pub.

V konečném počtu šestnácti lidí jsme se setkali ve spodním nekuřáckém patře pivnice, které jsme měli celé zarezervované, a které svými dekoracemi pomohli Ája s Lukášem vyzdobit. Jak jsme avizovali, pro všechny byl připraven malý dárek v podobě pamětního pivního podtácku s datem a místem našeho setkání a drobné občerstvení. Po společném prvním přípitku jsme si krátce shrnuli hlavní body, o kterých jsme plánovali konverzovat, jako například účast na pražském koncertu v prosinci, setkání s kapelou, předání dárku kapele za náš fanklub, výroba fanklubového kalendáře a podobně. Bohužel, času nebyl dostatek a k těmto tématům jsme se během večera už příliš nedostali.

Celý večer probíhal v naprostém poklidu, s pravidelnými přestávkami, vyhrazený byl i prostor na večeři. V průběhu celého posezení jsme mimo promítání nové Tour edice alba Endless Forms Most Beautiful, která vyšla pouze den před naším srazem, měli také připraveny kvízy, jejichž vítězové si mohli vybrat jednu z několika připravených výher. Ještě jednou gratulujeme Káje, která vyhrála prodloužení svého členství ve fanklubu o další rok, Vaškovi, který si jako výhru vybral Tuomasem a Floor podepsanou fotku kapely, Petrovi, který si domů přecejenom odvezl single “Endless Forms Most Beautiful”, Tomášovi, kterému se z cen nejvíc pozdávalo bonusové DVD z “Endless Forms Most Beautiful Tour Edition” a Karlovi, který si doma může hrníčky pokládat na stylové podtácky ;-) V akci bylo také naše fanklubové kolo štěstí!

I po oficiálním ukončení srazu, které bylo v sedm večer a po tom, co nás pár účastníků srazu opustilo, jsme (sice v menším počtu) pivnici stále okupovali a debatovali až do půl jedenácté, kdy jsme se všichni pozůstalí rozloučili a shodli se na tom, že tento první větší organizovaný sraz měl úspěch. Dále jsme se zavázali, že se postaráme o to, aby příští větší setkání dopadlo ještě lépe a snad mělo i delší trvání.

Všichni účastníci se podepsali do naší fanklubové kroniky, do které jsme také vlepily fotky, které během srazu pořídili Ája s Lukášem a dohromady jsme tak zvěčnili tento sváteční halloweenský večer.

FOTOGALERIE ZDE

Seznam účastníků srazu:
Alena Švambergová
Dominik Tomek
Jan Kamrad
Karel Loučka
Karolína Spišáková
Klára Kleinová
Lukáš Mrkvička
Marie Lísková
Marie Račická s přítelem :-)
Mikoláš Gál
Miroslav Jelínek
Petr Míka
Tomáš Kramer
Václav Mayer
Veronika Rauchová

© Nightwish Czechia & Slovakia Official 2006–2017